Rumuzunuz

Şifre ve kullanıcı adlarınız 3. şahıslarla asla paylaşılmaz, hesabınızın çalınması takdirde, #Destek kanallarımıza başvurabilirsiniz.

Program üzerinden chat odalarına

bağlanmak için ☺ mIRC ☺ indirin.

Şifreniz

♥ SOHBET GİRİŞ

Aşağıdaki formu doldur ve

sohbetin tadını çıkar ☺

☏ Mobil uygulamarımız yayında,

ayrıca isterseniz telefonunuzun (☏)

tarayıcısından da mobil uyumlu

sitemize bağlanabilir, sohbetin

tadını çıkarabilirsiniz.

╠ Kurallar ╣

 

Her sitenin kendine göre kurallar bütünü vardır. Sunucumuz üzerindeki herkesin refahı ve huzuru için sunucu üzerinde uyulması gereken bir takım kurallara ihtiyacı vardır. Baştan sona size bu kurallar hakkında sıralama yapalım.

 

Dikkat!

Tum nick ve kanallarin sorumlulugu sahislara, haklari Ayva.Org’a aittir. Ayva.Org gerekli gordugunde, ilgili nick ve odanin kullanimina mudahale etme hakkini sakli tutar.

‼ Sunucu Kuralları ╣

 

1. Tüm kullanıcılarımızın yönetim gözünde eşit şartlarda olduğunuzu bilmeniz ve hiç bir ayrılacık tanınmaksızın kurallara tabi olduğunu bilmenizi isteriz.

 

2. Hiç bir kullanıcımız sunucudaki kanal genelinde yada özel konuşma penceresinde küfür, hakaret ve aşşağılayıcı sohbetlerde bulumamaz ve kullanıcılara iftira atamaz.

 

3. Türk örf adet ve kültürüne ters düşecek ayrıştırıcı fikir, konuşma ve davranışlar yasaktır.

 

4. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyüklerine, önderlerine, tarihi kişiliklerine ve kutsallarına yönelik olumsuz eleştiri, hakaret ve kötü söylemler yasaktır ayrıca siyasi konuların konuşulması yasaktır.

 

5. Site içerisinde ve kanallarda yönetici nicklerini takit etmek yasaktır.

 

6. Bir başkasına ait iletişim ilgileri yada kişisel bilgilerin paylaşımı yasaktır ve bu bir suçtur. Ayrıca 23 MAYIS 2007 tarihinde onaylanan BILISIM YASASI'na göre; internet ortaminda " Başkalarına ait iletişim bilgilerini paylaşmak " bir bilisim sucudur. Ayrıca Ayva.Org bu tür konularda gerekli tespitleri yapip, bu tür davranislarda bulunanlarin IP adreslerini gerekli mercilere teslim etmek üzere kayit altina almaktadir.

 

7. Site içerisinde kullanıcılara ve site geneline zarar verecek programların kullanılması yasaklanmıştır. Örnek: DDOS, PROXY, CLONE gibi ip değiştirici programlar kullanmak yasaktır.

 

8. Dİn, dil, ırk ve politik ayrım yaratacak konuların kanal genellerinde ve özellerde konuşulması yasaktır.

 

9. Ayva.Org ücretsiz bir servistir ve kullanıcılardan herhangi bir sebep dahilinde ücret yada maddi çıkar isteyen kişileri yönetime bildiriniz.

 

10. Site içerisinde herhangi bir program, site yada uygulamanın reklamını, tanıtımını yapmak yada skype, mail vb. uygulama adreslerinin dağıtımı yasaktır. Yukarıda yazan kurallar kullannıcı sözleşmesi niteliği taşımaktadır ve bağlantı kuran tüm kullanıcılar bu kuralları okumuş kabul etmiş sayılmaktadır.

SIKÇA SORULANLAR

Servis ve komut sorulariniz icin #Destek ,kayip sifre gibi sorunlariniz icin ise #Destek odamizi kullanabilirsiniz.

IRC KOMUTLARI

Servis ve komut sorulariniz icin #Destek ,kayip sifre gibi sorunlariniz icin ise #Destek odamizi kullanabilirsiniz.

HAKKIMIZDA

10 Nisan 2001 Türkiyenin köklü sunucularından olan Ayva.ORG sahibi, birçok kişinin tanıdığı sevgili @AppendiX (Muzaffer) kardeşimiz beyin kanaması sebebiyle kaldırıldığı hastane de yoğun bakımda vefat etmişti. Seni hiç unutmayacağız kardeşim..

İLETİŞİM

Kanal yada Nick istekleri haricindeki tum dusunce ve dileklerinizi admin@Ayva.org mailine acik bir uslup ile yazabilirsiniz.