Rumuzunuz

Şifre ve kullanıcı adlarınız 3. şahıslarla asla paylaşılmaz, hesabınızın çalınması takdirde, #Destek kanallarımıza başvurabilirsiniz.

Program üzerinden chat odalarına

bağlanmak için mIRC indirin.

Şifreniz

♂ SOHBET GİRİŞ

Aşağıdaki formu doldur ve

sohbetin tadını çıkar

☎ Mobil uygulamarımız yayında,

ayrıca isterseniz telefonunuzun ☎

tarayıcısından da mobil uyumlu

sitemize bağlanabilir, sohbetin

tadını çıkarabilirsiniz.

♂ Hakkımızda ♀

Kullandığımız Sistem Hakkında İrc

Pek çok kişi aynı anda Internet'e bağlı. Yani pek çok kişinin bilgisayarıyla bağlantıya geçebiliriz. Tabii bu iş farklı yöntemlerle, farklı programlar kullanılarak gerçekleştiriliyor.. Şunu düşünün: Madem diğer bir bilgisayar ile bağlantı kurabiliyoruz, bilgisayarımızdaki veriler telefon hattı veya mobil veri aracılığıyla anında iletilebiliyor, o zaman başka kullanıcılarla gerçek zamanlı olarak, karşılıklı yazışabilir, konuşabilir, birbirimizi görebiliriz. Yazdıklarımız anında karşı bilgisayara gönderilir, karşı tarafın yazdıkları da bizim bilgisayarımızda görünür. İşte Internet'te sohbet (chat) olarak özetleyebileceğimiz IRC'nin (Internet Relay Chat) özü budur. Yine Internet'e sürekli bağlı sunucu bilgisayarlara kurulan IRC sunucu yazılımları aradaki bağlantıyı sağlar. Internet'te farklı sohbet türleri vardır ama IRC'nin esası şudur: Bir IRC programı edindikten ve Internet'e bağlandıktan sonra bu programa IRC sunucularının adresini tanımlar ve bu sunuculara bağlanırız. IRC programımız bize bu sunucudaki "sohbet odalarını" gösterir. Bu odalardan birine girip, o odadaki diğer kullanıcılarla anında yazışabiliriz. IRC programımızda özel seçenekleri kullanmadıkça yazdıklarımız o odaya bağlanan herkes tarafından görülür; tabii onların yazdıklarını da biz görürüz.

☺ Mirc Hakkında ☺

Kullanıcılar IRC yazılımlarından belirli komutlar vererek sadece bir veya daha çok kişiye açık şekilde sohbet edebilirler. Sohbet yazışarak gerçekleştirilir, yani metin tabanlıdır. Ancak Microsoft Chat gibi programlar metin tabanlı olmalarının yanı sıra, kullanıcılar birer çizgi karakter seçerek sohbetleri çizgi roman karelerinde olduğu gibi izleyebilirler. Hatta bu karakterlere yazdığınız soru ve ünlem işaretlerine, sözcüklere göre veya bir şablon üzerinden mimikler ve jestler verilebilir. Sadece metin tabanlı olan ancak çok yaygın kullanılan bir diğer sohbet programı, shareware sitelerinde bulabileceğiniz mIRC'dir. Bu tür programlar, sohbet ederken istenirse karşı tarafa dosya gönderilmesini de sağlarlar.

Bir de Web tabanlı sohbet odaları olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Yani özel bir IRC yazılımıyla bir IRC sunucusuna bağlanmak yerine, Web tarayıcı programınızla bu görevi üstlenen bir Web sayfasına bağlanıp bu sayfadaki metin satırlarına yazarak, o sayfaya aynı anda bağlanan başka kişilerle sohbet edebilirsiniz.

‼ Dikkat ‼

Tum nick ve kanallarin sorumlulugu sahislara, haklari Ayva.Org’a aittir. Ayva.Org gerekli gordugunde, ilgili nick ve odanin kullanimina mudahale etme hakkini sakli tutar.

♥ Biz Kimiz? ♥

 

2001 den beri kendini güncelleyen Ayva.org gerek mobil, gerekse tablet, gerekse bilgisayarınızdan bağlanmanıza olanak sunar. Ayva.org tamamen ücretsiz bir sohbet sitesi olup yetkili arkadaşları da tamamen gönüllülerden oluşmaktadır.

 

2021’de SEPHİROTH, VİSİON, HAARP ve GRAVİTY önceliğinde tekrar aktif hale getirdiğimiz Sohbet sitemizi siz değerli kullanıcılarımızın hizmetine sunduk. Amacımız en iyi ve en güzel dostlukların olduğu ortamı sizlere sunmak. Şimdiden sizleri de aramızda görmekten mutluluk ve gurur duyacağımıza emin olabilirsiniz.

 

Unutmadan şunu da belirtelim ki şuan aramızda olmayan ve bizler bu emanete sahip çıktığımız sürece 10 Nisan 2020 Türkiyenin köklü sunucularından olan Ayva.ORG sahibi, birçok kişinin tanıdığı sevgili @AppendiX (Muzaffer) kardeşimiz beyin kanaması sebebiyle kaldırıldığı hastane de yoğun bakımda vefat etmişti. Seni hiç unutmayacağız kardeşim..

 

Sitemize masaüstü bilgisayarlarınız haricide laptop, akıllı cep telefonlarınızdan. Seyehat ederken, işten, evden, okuldan canınızın her sıkıldığı saat, dakida sizlere ücretsiz hizmet veriyoruz. Siz değerli kullanıcılarımız daha kolay ve sizlerin rahat sohbet edebilmeleri için sizlere tamamen profesyonel ekibimiz tarafından hazırlanmış ve sizler için tasarlanmış web sitemiz,websohbet sayfamız,mIRC sunucumuzu her geçen gün geliştirip,bir birinden güzel arkadaşlıklar kurmanızı sağlıyoruz. İntenetinizin olduğu her yerde sohbet etmenin keyfini bizimle yaşayın.

 

Ayva.Org

SIKÇA SORULANLAR

Servis ve komut sorulariniz icin #Destek ,kayip sifre gibi sorunlariniz icin ise #Destek odamizi kullanabilirsiniz.

IRC KOMUTLARI

Servis ve komut sorulariniz icin #Destek ,kayip sifre gibi sorunlariniz icin ise #Destek odamizi kullanabilirsiniz.

HAKKIMIZDA

10 Nisan 2020 Türkiyenin köklü sunucularından olan Ayva.ORG sahibi, birçok kişinin tanıdığı sevgili @AppendiX (Muzaffer) kardeşimiz beyin kanaması sebebiyle kaldırıldığı hastane de yoğun bakımda vefat etmişti. Seni hiç unutmayacağız kardeşim..

İLETİŞİM

İletişim; Kanal yada Nick istekleri haricindeki tum dusunce ve dileklerinizi admin@Ayva.org mailine acik bir uslup ile yazabilirsiniz.